Légy Te is a Honvéd bajnoka!

Eredmények a Szuper Liga Döntőről

A hétvégén megrendezett Szuper Liga Döntőjébe került atlétáink közül többen az idény végén is nagyszerűen teljesítettek. A 19 versenyszámból, amiben indultunk 7-ben nyertünk is, 4-ben ezüstöt szereztünk, ugyancsak 4 alkalommal pedig a dobogó harmadik fokára értünk oda.

Többek 2 (vagy több!) versenyszámban is indultak, közülük Nádházy Evelin volt a legeredményesebb, aki két első helyet és egy harmadikat tudhat magáénak. Rajta kívül duplázott még: Zsivoczky-Farkas Györgyi (távolugrás 1. 3próba 1. 100m gát 5.), több számban indult még: Bézsenyi Gergely (100m 4. 200m 5.), Vindics Balázs (800m 1. 1500m 2.), Kovács Marcell (800m 5. 1500m 6.), Kaptur Éva (100m 4. 200m 2.) Sajtos Anna (200m 4. 400m 6.) és Mógor Boglárka (5000m 5. 3000m ak. 4.)

A legeredményesebb Honvéd-os versenyszám pedig a női 200m volt, ahol a rajthoz állók fele (4 fő) Honvédos volt!

Gratulálunk, Hajrá HONVÉD!

Eredmények:

Bővebben: Eredmények a Szuper Liga Döntőről

Újra itthon a fókusz

A hétvégén hosszabb szünet után újra az itthoni versenyekre koncentrálhatnak a sportbarátok.

Az MTK pályáján rendezik meg a Szuper Liga Döntőt, ahol 23 atlétánk indul 19 versenyszámban, a legtöbben sprintszámokban.
Indulnak világbajnoki résztvevőink is, Zsivoczki-Farkas Györgyi és Récsei Rita is.
Az esemény eredményeit az otthon ülők is élőben követhetik a https://atletika.hu/live-results/291 linken, az időrendet pedig itt találják: https://atletika.hu/sites/default/files/masz/csatolt-dokumentumok/2017/2017szl-sldkirs-idrend0902-03jav50.pdf

A fiataljaink közül négyen pedig a Serdülő Magyar Liga Döntőn vehetnek részt, aminek szintén a Lantos Mihály Sportközpont ad helyet. Az ő eredményeiket itt találják: https://atletika.hu/live-results/290

Sok sikert kívánunk atlétáinknak, Hajrá HONVÉD!

A Világbajnokság Honvédos időrendje

A holnap kezdődő Atlétikai Világbajnokságon Honvédos oldalról a második napon kezdhetjük a szurkolást: Zsivoczky-Farkas Györgyi kezdi meg a hétpróba első négy számát, majd 6.-án a maradék hármat. Récsei Rita pedig a zárónap délelőttjén fogja legyalogolni 20km-es távját.

A VB-t többek közt az M4 is közvetíti, de valószínűleg élő stream-en is követhetjük majd az eseményeket az IAAF weboldalán.

Bővebben: A Világbajnokság Honvédos időrendje

U23 EB-s kiválóságaink

A vasárnap zárult U23-as EB-n atlétáink méltó módon képviselték hazájukat – és klubunkat egyaránt.

Nádházy Evelin 400m-en elért egyéni csúcsa (53.22) összesítésben a 11. helyre volt elegendő, Kovács Benjámin 1500m-en pedig 16. helyen végzett 3:44,87

Az utolsó napon pedig a délelőtt a gyaloglóké volt, Récsei Rita 1:37:20-es idővel 9. a nőknél, míg Venyercsán Bence 1:26:20-as idővel 12. lett 20km gyaloglásban.

A délutáni váltók közül a két női váltóban voltunk érdekeltek, a rövidebb távon (4x100m) Nádházy Evelin volt a befutó, és 45,03-as idővel ért be 6. helyen, ami új U23-as csúcs is egyben.

A 4x400-as váltóban pedig Evelin mellett klubtársa, Sajtos Anna is a váltó tagja volt, ezen a távon 9. lett a csapat 3:39,33-as idővel.

Szívből gratulálunk!

Jövő hétvégén sem maradunk verseny nélkül, az U20-as EB-n szurkolhatunk atlétáinknak.

Hajrá HONVÉD!

Kilencedik világcsúcsát gyalogolta!

A Malagában (Sp. o.) megrendezett XXI. Szervátültetettek Világjátékán aranyérmet szerzett Venyercsán László, aki saját világcsúcsát döntötte meg.

"Az első versenynapon az 5 kilóméteres utcai futásban a negyedik helyen végzett, majd négy nap múlva az 1500 méteres síkfutásban ismét a negyedik lett. Az igazi versenyszáma csak ezután következett: 5 kilóméteres gyaloglásban a - korábban saját maga által beállított - világcsúcsot megdöntve állhatott fel a dobogó legfelső fokára." - Nógrád Megyei Hírlap

5000m gyaloglásban 37mp-t javított a 2 éve felállított világcsúcsán, új ideje: 23:41,80.

Gratulálunk, hajrá HONVÉD!

A korosztályos Európa Bajnokságok résztvevői

A mai napon kezdődő U23-as EB magyar résztvevői közül természetesen vannak Honvédos atléták, íme:

Kovács Benjámin - 1500m - edző: Csoma Ferenc, Káldy Zoltán
Venyercsán Bence - 20km gyaloglás - edző: dr. Urbán Ákos
Nádházy Evelin - 400m, 4x100, 4x400m - edző: Karakas Józsefné
Sajtos Anna - 4x400m - edző: Karlik Pál
Récsei Rita - 20km gyaloglás - edző: dr. Urbán Ákos

Nekik mától vasárnapig szurkolhatunk.

Az U20-as (junior) EB válogatott tagjait is kihirdették, köztük három Honvédos atlétával:

Kovács Marcell- 800m - edző: Csoma Ferenc, Káldy Zoltán
Agárdi Péter – Magas - edző: Varga Péter
Mógor Boglárka - 3000m akadály - edző: Csoma Ferenc, Káldy Zoltán

Honvéd Kupás szereplések

A pénteki HONVÉD kupa hazai vonatkozásában örülhettünk győzelmeknek, idei- és egyéni legjobbaknak is.

A 400m-t uraltuk, férfiaknál Deák Nagy Marcell nyert idei legjobbjával, 46,84-gyel (ami egyben idei ranglistavezető eredmény is), de dobogóra állhatott még a nemrég sérülés miatti kihagyás után visszatérő Kovács Zoltán is.

Bővebben: Honvéd Kupás szereplések

Duplázások a Junior és Utánpótlás Bajnokságon

A hétvégén zajlott versenyen a következő eredmények születtek:

JUNIOROK:
Kovács Marcell 800m-en és 1500m-en is idei legjobbjával győzött, Agárdi Péter fölényesen nyerte a férfi magasat 2,08-cal. Mógor Boglárka 3000m akadályon és 5000m-en is diadalmaskodott, gyaloglóink pedig osztozkodtak az érmeken: 10000m gyaloglásban Dimanopulosz Daphne 1.
Tatay Kata Tünde 2. egyéni csúccsal. Ugyancsak egyéni legjobbal lett 5. Orosz Bence az erős mezőnyben.

UTÁNPÓTLÁS:
Kovács Benjámin 1500m-en fölényes győzelmet aratott, Józsa Bence 5000m-en egyéni csúccsal 6., Kemenes Ákos pedig 5. lett 110m gáton. Nádházy Evelin is duplázott, 200- és 400m-en is bajnok lett, utóbbi számban Sajtos Anna 3.
A női váltónk is két aranyat szerzett, a táv hosszán kívül pedig csak a felállás sorrendjében volt némi változás:
4x100m: Reizinger Fanni - Szalay Dalma - Sajtos Anna - Nádházy Evelin
4x400m: Reizinger Fanni - Sajtos Anna - Szalay Dalma - Nádházy Evelin